• Distinguished Alumni

Name Year of Graduation Technical Program Year of Award
Conlon, Abraham 1999 Culinary 2014
Bernard, William 1978 Electronics 2003
Brackett, Crosby 1988 Electrical 2003
Byron, Richard 1979 Welding 2003
Camara, Michael 1992 Machine 2003
DeMaio, James 1993 Electrical 2003
Dow, James 1987 Drafting 2003
Espinola, Joseph 1983 Drafting 2003
Houston, Daniel 1983 Auto Mechanics 2003
Jakuttis, Joseph 1988 Plumbing 2003
Kinney, Brian 1994 Carpentry 2003
Moore, Kenneth 1983 Sheet Metal 2003
Nobrega, Jason 1990 Sheet Metal 2003
O'Neill, Steven 1980 Welding 2003
Richardson, Kelly 1976 Upholstery 2003
Cathcart, Daniel 1976 Culinary Arts 2002
Clement, Jeanette 1981 Culinary Arts 2002
Doubleday, Richard 1980 Commercial Arts 2002
McTeague, Lauri 1987 Drafting 2002
Swanson, Michael 1980 Commercial Arts 2002
Dickinson, Debbie 1984 Business Technology 2001
Donahue, Phillip 1991 Maintenance & Grounds Keeping 2001
Lavoie, Timothy 1983 Masonry 2001
McInerney, Tim 1987 2001
LePoer, Sithra Chan 1986 Health Assistant 2000
McHugh, Michael 1978 Electronics 2000
Smith, Brendan 1975 Electricity 2000
Wagner, Raymond 1982 Information Processing 2000
Kasilowski, Thomas 1984 Welding 1999
McKenna, Marianne 1986 Business Technology 1999
Montoya, Elkin 1979 Auto Mechanics 1999
Franceschelli, Denise 1983 Data Processing 1998
Klein, Donna 1981 Marketing Education 1998
McHugh, Kevin 1979 Drafting 1998
Sarault, James 1978 Electrical 1998
Christman, Russell 1978 Electrical 1997
McFadden, Regina 1982 Cosmotology 1997
McGarry, Steven 1979 Data Processing 1997
Silva, Arnaldo 1981 Commercial Arts 1997
Adie, Thomas 1976 Graphic Arts 1996
Makiej, James 1979 Commercial Art 1996
Ramos, Antonio 1979 Painting & Decorating 1996
Sherrin, Marybeth 1982 Data Processing 1996
St. George, Lisa 1982 Business Technology 1996
Burnham, Arthur 1983 Plumbing & Pipefitting 1995
McNeil, Paul 1983 Data Processing 1995
Welcome, Alice 1980 Marketing Education 1995
Martin, Barbara Watts 1982 Cosmetology 1994
Nagle, John 1975 Drafting 1994
Poitras, Steven W. 1984 Auto Body 1994
Degan, David 1982 Masonry 1993
Deveraux, Kelly 1983 Child Care 1993
Prud'homme, Steven 1978 Printing 1993
Tharpe, Richard 1976 Electronics 1993
Dubois, George 1976 Auto Mechanics 1992
Perry, Deborah 1983 Child Care 1992
Rancourt, George 1979 Marketing Education 1992
Simard, Gail 1987 Business Technology 1992
Bartelson, Thomas 1978 Carpentry 1990
Murphy, Paula 1978 Data Processing 1990
Rancourt, Dawn 1978 Needle Trades 1990
Richards, Randy 1977 Printing 1990
Couillard, Patricia 1978 Cosmotology 1989
Sarmento, Richard 1976 Upholstery 1989
Tenczar, Daniel 1981 Printing 1989
Boucher, Gloria 1976 Cosmotology 1988
Marion, Gerald 1976 Plumbing & Pipefitting 1988
Silva, Maria 1978 Business & Office Occupations 1988
Vincent, John 1981 Machine 1988
Barry, Lynn Gentle (Marino) 1978 Business Technology 1987
Conceicao, Joseph 1977 Plumbing & Pipefitting 1987
Henning, Donna M. 1982 Data Processing 1987
Lundstedt, Peter 1979 Welding 1987
Zupkosky, Larry 1978 Electronics 1987
Dubois, Suzanne 1979 Cosmotology 1986
Gehalo, Kenneth 1978 Electronics 1986
Monette, Daniel 1979 1986
Murphy, David 1977 1986
Vezina, Ronald 1976 Drafting 1986